Wpisy dla autora: Agata Qczma Kuczmińska

Jak skutecznie pozbyć się aberracji chromatycznej ze zdjęcia

Aberracja Chromatyczna

Ta potworna fioletowa obwódka i jej wstrętne siostry żółta, zielona i czerwona, do niedawna wpędzały mnie w niewielką depresję podczas obróbki własnoręcznie strzelonych zdjęć cyfrowych. Głównie dlatego, że nie dysponuję pro sprzętem przez wielkie PRO a kiedy kupowałam swojego Nikona d40 o obiektywach wiedziałam tylko tyle że jak dają dwa w cenie jednego to trzeba brać:-)

Inspirujące Podsumowanie 28'go Tygodnia 2012

Batman

Każdy z nas potrzebuje inspiracji, to motywator który nieustannie pcha nas do przodu i czyni nas tym kim jesteśmy. To pożywienie dla duszy tak samo ważne jak sam proces tworzenia. Stąd pomysł na nowy dział: Inspirujące Podsumowanie Tygodnia, w którym prezentować będę artystów i artykuły lub po prostu rzeczy wygrzebane w sieci które w jakimś stopniu są paliwem dla mojego silnika:-)

Jak wgrać pliki na serwer FTP

Wgrywanie plików na serwer ftp to dla webdesignera chleb powszedni, dla kogoś kto posiada własną stronę internetową również nie powinno stanowić większego problemu. Ale zanim osiągniemy mistrzostwo i będziemy w stanie wgrywać pliki na serwer z zamkniętymi oczami, musi być ten pierwszy raz. :-)

Nazwa klatki na listwie czasowej z poziomu as3

Ostatnimi czasy nie miałam wielu okazji żeby, szumnie to nazwę, poszaleć z actionscript 3.0 Dlatego gdy dziś przyszło mi zrobić rzecz stosunkowo prostą, delikatnie mówiąc, trochę się zacięłam. Pocieszam się tym, że nie jestem odosobniona, i czasem nawet największym gwiazdom as3 zdarza się zapominać o podstawach (przecież powiedziałam że się pocieszam :P), dlatego poniżej prezentuję jak odnosić się do numeru lub nazwy klatki z poziomu as3, oraz jak sprawdzać na której klatce znajduje się nasza animacja.