Wpisy dla autora: Agata Qczma Kuczmińska

Jaka strona kosztuje 500zł

Jaka strona kosztuje 500zł

O tym, że web designerzy cenią swoją pracę wiadomo nie od dziś. I jeśli nasz designer nie jest jednocześnie licealistą, który mieszka z rodzicami, nie ma większych zobowiązań i dłubie „projekty” żeby mieć ekstra kasę na kino, to musimy się liczyć z większym kosztem. Czy zatem stronę za 500zł możemy od razu wsadzić między bajki albo prosto do kosza? Niekoniecznie.

Modułowość świata

kulki-jpg

Tło z powyższego obrazka
W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy miałam okazję projektować kilka serwisów responsywnych. Projektowanie responsywne wymaga od designera konkretnego sposobu myślenia. Nie mamy już jasno wytyczonych granic poprzez najbardziej popularną rozdzielczość ekranu. Obecnie treść rozlewa się we wszystkich możliwych w web designie kierunkach. Jednym ze sposobów żeby to wszystko jakoś ogarnąć jest założenie, że wszystko co umieszczamy na stronie powinno być w jakimś stopniu modułem. Dzielimy treść na łatwiejsze do przełknięcia kąski i niezależnie od tego jaki talerzyk nam się trafi będzie nam łatwo je na nim zgrabnie poukładać :-).

Do wszystkich dribbbloholików.

dribbble1-jpg

My proplejerzy (:badteeth:) codziennie na dribbblu imprezujemy.
Jeśli jesteś dribbbloholikiem i bardzo, bardzo, ale to bardzo chcesz dołączyć do naszej drużyny. Po prostu czujesz, że dribbble Cię wzywa. Na widok long shadow trzęsą ci się ręce, a na jawie widzisz małe różowe piłeczki. Po nocach śnią ci się reboundy, a swój „thanks for the invite” shot masz już dawno wypikselowany do perfekcji.

To tak się składa, że mam dwie wejściówki.

Responsywny design - ciąg dalszy

responsive-design-v2-p2-jpg

Parę ładnych miesięcy minęło odkąd napisałam posta ze wstępem do RWD. Dobrze się stało bo dziś wiem na ten temat więcej niż wtedy, co tylko dowodzi, że był to czas dobrze spędzony. Nie wiem czy po tym czasie jest jednak sens kogokolwiek przekonywać że RWD to przyszłość. RWD już tu jest i nie pozostaje nam nic innego jak się z tym pogodzić.